Menü Kapat

Yaşadığınız veya çalıştığınız ortamların ozonlanması için gerekli cihaz seçimine uzman mühendislerimizle birlikte karar verebilirsiniz.

Ortam dezenfeksiyonu için kullanılacak doğru ozon jeneratörünün seçimi, endüstriyel uygulamalarda olduğu gibi tamamen bir optimizasyon çalışmasıdır.

Endüstriyel alanlar dışında kalan; ev, ofis, otel odaları, cafe restoran, alışveriş merkezi, sinema, tiyatro benzeri yaşam alanlarında çalıştırılacak olan ozon jeneratörlerinin projelendirilmesi, ozon gazının kimyasal yapısını bilen ve uygulama deneyimleri olan mühendisler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Projelendirme ve satış destek mühendislerimiz; bayilerimizle  ve pazarlama ekipleriyle sürekli irtibat halinde olup, gerekli hallerde ozonlanacak alanların ön keşiflerini yapmakta ve ortamın ozon ihtiyacına uygun ozon jeneratörü modellerini önermektedirler.(Bknz: Hakkımızda)

Yaşam alanlarının bakteri ve virüslerden arındırılması için en etkili yöntemlerden birisi olan ozon gazı ile dezenfeksiyon, kontrolsüzce kullanılan tonlarca kimyasal maddeye göre ölçüm ve kontrolü  çok daha kolay bir yöntemdir. Dünyada yüz yıla yakın zamandır endüstride kullanılmakta olan ozon gazı yeni bir yöntem değildir. Dünya’da ve Ülkemizde konuyla ilgili yönetmelik ve standartlar mevcuttur. Ancak son zamanlarda günlük hayattaki kullanımı konusunda talepler artmaktadır. 

Mevcut bulaşıcı hastalıklar veya ileride ortaya çıkabilecek hava yoluyla yayılan başka tür virüs veya mikroorganizmaların etkisiz hale getirilmesi konularında ozon jeneratörünün popülaritesini devam ettireceği açıktır. İnsanların çalışma ve yaşam alanlarında ortama verilmesi planlanan ozon gazının, hangi dozlarda ve ne kadar süreyle verilmesi gerektiğine mutlaka bir uzman karar vermelidir. Aynı şekilde uygulanacak ozon dozu ne kadar düşük dozda olursa olsun yaşam alanlarının ozonlanması sırasında ortamda kesinlikle insan olmaması temel şart olmalıdır.

Bu sebeple yaşam alanlarında kullanım amaçlı üretilmiş olan ozon jeneratörlerinde mutlaka mekanik, dijital veya uzaktan kumandalı ayarlamaya uygun zaman kontrolü olmasına dikkat edilmelidir.

İnsanların toplu halde bulunduğu ortamlarda havaalanları, yolcu otobüs terminalleri, alışveriş merkezleri, hastaneler, toplantı salonları, sinema, tiyatro salonları ve benzeri yerlerde ise gece veya insanların olmadığı tatil günlerinde saat ve zaman ayarlı ozonlama yapılarak, sonrasında ozonun zararsız ilk formu olan oksijene dönmesi için yeterli zaman sağlanmalıdır. Bütün bu işlemlerin doğru yapılıp yapılmadığı ise ozon dedektörleri ve ozon analizörleri ile test edilmelidir.

Müşteri Hizmetleri
tr_TRTR_TR